kierwinski7.png

"Na wtorek liderzy innych partii opozycyjnych zostali zaproszeni przez pana Sławomira Neumanna. Chcemy na ten temat rozmawiać" - powiedział poseł Marcin Kierwiński w programie "Graffiti", pytany o budowanie poparcia partii opozycyjnych dla wniosku o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło.

"Napisaliśmy wniosek, bo zapowiadaliśmy go jako PO. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że lider największej partii opozycyjnej, która przygotowuje ten wniosek i ma wystarczającą liczbę posłów, aby taki wniosek przygotować, bierze odpowiedzialność za to, by być twarzą tego projektu" - argumentował. Dopytywany o uzasadnienie wniosku wyjaśnił, że wniosek ma "pokazać, jak zniszczyło Polskę 17 miesięcy rządów PiS".

Odnosząc się do współpracy partii opozycyjnych przed wyborami samorządowymi zaznaczył, że wiele zależy od tego, jaka będzie ordynacja wyborcza. Zachęcał również wszystkie partie opozycyjne, do rozmów "o jednej liście, która będzie mogła zatrzymać atak PiS na samorządy".

Nawiązując do sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej”, który pokazuje duży wzrost poparcia dla Platformy Obywatelskiej podkreślił, że sondaże często się zmieniają, dlatego należy do nich podchodzić "z dużą pokorą". "Oczywiście sondaż cieszy, ale mamy wrażenie, że to jest przede wszystkim ocena bardzo złych rządów Prawa i Sprawiedliwości" - dodał.

Źródło: polsatnews.pl


bg Image