schetyna8.png

"Wniosek mamy gotowy, pracujemy nad uzasadnieniem. Zależy nam, by uzasadnienie i debata były czymś poważnym" - powiedział Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w programie #dzieńdobryWP odnosząc się do zapowiedzianego wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

"O kandydacie na premiera rozmawiamy. Zastanawiamy się, co powinno być głównym przesłaniem tego wniosku. Jest kwestia katastrofalnej sytuacji w armii, zagrożonej praworządności" - zwrócił uwagę przewodniczący.

Opowiadając na pytanie o poparcie dla wniosku przez pozostałe kluby parlamentarne zaznaczył, że ""jeżeli PO bierze odpowiedzialność, zapowiada ten wniosek,to musi go złożyć i potem budować poparcie dla niego". "Tak mówią dojrzale demokracje parlamentarne" - zauważył.

Wskazał, że Platforma Obywatelska liczy na poparcie PSL. "Jeśli się wstrzyma, to by było niezrozumiałe" - dodał. Podkreślił, że fakt posiadanie przez PiS większości nie powoduje, że opozycja ma "usiąść i czekać 2,5 roku na wybory".

Pytany dlaczego Platforma Obywatelska mówi o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej przez PiS, jeśli rząd zapewnia, że tak nie jest wskazał na kłamstwa PiS, które ta partia stosowała jeszcze przed wyborami. Wymienił tu m.in przedwyborczą zapowiedź Beaty Szydło, że Antoni Macierewicz nie będzie szefem MON.

Źródło: wp.pl

bg Image