neumann6.1.png

"PiS robi wszystko, żeby wyprowadzić Polskę z UE. Oni mówią, że nie chcą ale jednocześnie chcą tak zohydzić Unię, żeby dobre notowania UE wśród polskiego społeczeństwa, były jak najmocniej obniżane" - zwrócił uwagę w programie "#RZECZoPOLITYCE" Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska poseł Sławomir Neumann.

"Nie stanęli twardo w Brukseli, tylko leżeli pod stołem po nokaucie 27:1. Co trwa od czwartku i piątku? Obrażanie innych krajów. Chcą zrobić z Tuska Niemca, a o tych, którzy na niego zagłosowali mówią, że są na pasku Niemców" - relacjonował, nawiązując do działań PiS-u po wyborze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

W rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Sławomir Neumann przyznał również, że Europa jest targana różnymi problemami. Wymienił tu m.in. kwestię imigrantów, bezpieczeństwa energetycznego, Brexitu czy sytuacji na linii Holandia - Turcja.

Pytany o zapowiedziany wniosek o wotum zaufania dla rządu podkreślił, Platforma Obywatelska "zna arytmetykę", ale "wotum ma rozpocząć dyskusję na temat obecności w UE".

Odnosząc się do afery z Sensum Group i PKP zwrócił uwagę, że minister infrastruktury Andrzej Adamczyk z PiS "był wcześniej o tym informowany". "Chcemy się dowiedzieć co zrobił" - powiedział Sławomir Neumann. "Będziemy o to pytać" - poinformował.

Źródło: rp.pl

bg Image