schetyna4.png

"Oczywiście jest tak, że PiS ma większość w Sejmie, ale czy to oznacza, że opozycja, czy Platforma Obywatelska, nie ma prawa zgłaszać wniosków, bić się o lepsze prawo, próbować odwołać ten rząd, zły rząd?" - mówił w programie "Porannej rozmowa" Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, nawiązując do zapowiedzianego wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

"W tym tygodniu będziemy decydować, czy kandydatem na stanowisko przyszłego premiera będzie osoba spoza Platformy, czy z samej partii" - poinformował.

Inicjatywa Platformy Obywatelskiej to pokłosie czwartkowego szczytu unijnego, na którym przywódcy UE ponownie wybrali Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Przeciwko jego kandydaturze był tylko polski rząd, który na tę funkcję proponował europosła Jacka Saryusz-Wolskiego.

Pytany o współpracę opozycji powiedział, że "to jest kwestia spotkania klubów parlamentarnych, tak naprawdę prezydiów klubów, i to spotkanie ma się odbyć w przyszłym tygodniu".

Źródło: rmf24.pl


bg Image