neumann8.png

"Ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w Brukseli pokazują, że ten rząd działa przeciwko polskiej racji stanu. Takie rzeczy nie mogą mieć miejsca i nie mogą zostać bez żadnego takiego mocnego głosu opozycji pozostawiony" - powiedział w "Poranku Radia TOK FM" Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska poseł Sławomir Neumann.

Przewodniczący zwrócił uwagę, że "jesteśmy w momencie, w którym Unia będzie decydować, jak będzie się zmieniać po Brexicie i nas nie ma przy tym stole, szukamy innych partnerów".

"Uważamy, że PiS stracił mandat do tego, żeby w imieniu polskiego społeczeństwa wypowiadać się na forum UE. Ostatnia szarża na Tuska jest absolutnie zaprzeczeniem polskiej racji stanu" - powiedział, uzasadniając wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło zapowiedziany w zeszłym tygodniu. Dodał, że mimo świadomości sejmowej arytmetyki wniosek "jest powodem do poważnej debaty o Polsce W Unii Europejskiej".

"PiS nieraz kłamał i będzie kłamał jeszcze wielokrotnie, ale fakty są takie: zaczęło się od wyprowadzania flag unijnych z KPRM i z innych instytucji rządowych. To był taki pierwszy sygnał, który wielu deprecjonowało, ale od tego się zaczęło" - zwrócił uwagę Sławomir Neumann.

Źródło: tokfm.pl


bg Image