trzaskowski2.png

„Albo zostanie wybrany Donald Tusk wbrew polskiemu rządowi, co pokaże totalną izolację Polski, albo nie będzie Donalda Tuska, ale będzie socjalista z południa Europy” – powiedział Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący Komisji ds. Unii Europejskiej.

Gość „Kwadransu politycznego” podkreślił, że jeśli Donald Tusk nie zostanie wybrany a kolejną kadencję, to w momencie, kiedy będą decydować losy Europy, Polaka nie będzie na tak ważnym stanowisku. „Tak czy tak, Prawo i Sprawiedliwość to przegra” - dodał.

Rafał Trzaskowski pytał dlaczego Jacek Sayrusz-Wolski, skoro tak źle się czuł w Platformie Obywatelskiej i nie dawał oznak, że się tak źle czuje, nie wystąpił z partii wcześniej.

Poseł zwrócił uwagę, że żadne państwo nie popiera tej kandydatury. „Nie ma żadnej alternatywy wobec Donalda Tuska, ponieważ nikt nie traktuje kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego poważnie” - zasygnalizował. Zaznaczył, że „gdyby kilka miesięcy temu PiS zaczęło rzeczywiście kampanie poparcia, to wtedy mogłoby być kontrowersyjne - Polak przeciwko Polakowi - ale przynajmniej po części poważne”. "Widać, że to jest zrobione w ostatniej chwili. PiS mówi, że współpracuje z Grupą Wyszehradzką, nawet V4 tego kandydata nie popiera" - dodał.

Źródło: tvp.info


bg Image