schetyna10.png

"To z czym mamy do czynienia od kilkunastu godzin to jest burza w szklance wody spowodowana przez kiedyś spin doctora PiS, dziś wicemarszałka Senatu Adama Bielana i trochę się dziwię, że wszyscy się tym zajmują odnosząc się do rzeczywistości, która nie istnieje" - powiedział w "Graffiti" Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna nawiązując do spekulacji o rzekomym, ewentualnym zgłoszeniu przez PiS kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej. "Nie jest kandydatem na to stanowisko, jest elementem politycznej rozgrywki polityków PiS" - dodał.

Podkreślił, że cała sytuacja "służy temu żeby podważyć pozycję Tuska w Europie, czyli podważyć polską pozycję". Zwrócił uwagę, że "ktoś, kto to robi w sposób cyniczny osłabia, nasze możności w Europie i za to płaci się polityczna cenę". "Powinniśmy postawić kres takiej manipulacji i oszustwu politycznemu" - apelował.

"Myślę, że Jacek Saryusz-Wolski powinien przeciąć te spekulacje, bo nie służą one jemu, nie służą Tuskowi, nie służą także Polsce" - zaznaczył.

Źródło: polsatnews.pl


bg Image