Neumann_pap.png

„Polacy mieli okazję usłyszeć prawdziwego Jarosława Kaczyńskiego, który już wyraźnie dzieli ludzi na tych lepszych i gorszych” – powiedział Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska nawiązując do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który podczas sejmowej debaty określił Prawo i Sprawiedliwość partią panów, a całą resztę gorszym sortem.

Rozmówca Beaty Dąbrowskiej wyjaśnił, że nie oczekuje, że prezes PiS wycofa się ze swoich słów. „Jarosław Kaczyński ma to w genach, że dzieli Polaków. Mam nadzieje, że do niego dotrze, że mówienie o tym, że to jest lepsza kasta panów ma zły kontekst w historii” - dodał.

W „Salonie Politycznym” Radiowej Trójki został również poruszony temat wniosku o odwołanie marszałka Marka Kuchciński. Sławomir Neumann wyjaśnił, że jego klub złożył ten wniosek z tego względu, że marszałek „doprowadził do największego kryzysu parlamentarnego po 1989 roku”. Zaznaczył, że „usuwanie posłów z mównicy tylko podgrzewa nastroje”. Zasygnalizował, że na stanowisku marszałka powinna się znaleźć osoba, która ma „minimalne poczucie samodzielności, a nie ślepego słuchania prezesa partii”.

Przewodniczący przypomniał ponad to, że Jarosław Kaczyński mija się z prawdą mówiąc, że 16 grudnia nie użyto siły przed Sejmem. „Użyto jej 16 grudnia, usuwając ludzi demonstrujących przed Sejmem. Tylko po to, aby ludzki pan Jarosław Kaczyński i kilka innych ludzkich panisk z PiS mogło sobie spokojnie pojechać do domu - zauważył.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image