gawlowski.png

„Minister Szyszko jest nietykalny, bo jest politykiem bliskim o. Rydzykowi. Niech Polacy dowiedzą się, kto zablokował walkę ze smogiem, kto wycina Puszczę Białowieską, daje przyzwolenie na strzelanie do żubrów i karczuje Polskę” powiedział Stanisław Gawłowski, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. „Nieodwołanie ministra Szyszki tylko potwierdzi arogancję obozu PiS – tej nowej rasy panów" - dodał.

Poseł zwrócił uwagę, że PiS ekspresowo przegłosował ustawę o wycince drzew. „Prezydent zaś swoim rozgrzanym długopisem natychmiast ją podpisał”. „Bez rozmowy z Polakami, bez debaty sejmowej PiS wprowadził prawo pozwalające bezkarnie wykarczować polskie drzewa” – podkreślił.

Stanisław Gawłowski zaznaczył, że „gdyby PiS zależało na ochronie przyrody, to przecież natychmiast wprowadziłby zmiany i zablokował wycinkę”. Poseł przypomniał, że w 2015 r. Platforma Obywatelska wprowadziła przepisy ułatwiające wycinanie drzew na terenach prywatnych. „Nadal trzeba było uzyskać zgodę na wycinkę w gminie, ale nie było już drakońskich kar za samowolę. Nowe prawo było uzgodnione z samorządami, konsultowane, ale okazało się, że było to zbyt mało” - dodał.

Przewodniczący komisji zasygnalizował, że „ktoś zarobił duże pieniądze na tej ustawie”. „Polacy powinni się dowiedzieć, jak wzbogacono się na lex Szyszko” - mówił. Poinformował, że PO zgłosiła sprawę do CBA, które powinno wejść do Ministerstwa Środowiska i sprawdzić, kto lobbował za tą ustawą. Ewidentnie posłowie PiS mają brudne sumienia. A szkodnik Szyszko powinien natychmiast odejść.

Źródło: rp.pl


bg Image