trzaskowski.png

"Generalnie się minister skupia właśnie na tym, żeby strzelać do zwierzyny i wycinać drzewa - z tego jest słynny" - powiedział o ministrze środowiska Janie Szyszko z PiS poseł Rafał Trzaskowski w programie "Poranna rozmowa" RMF FM.

"Ja uważam, że jeżeli chodzi o sprawy ekologii - smog właśnie, wycinka drzew - to tutaj jednak musimy trochę obywateli edukować. Nie lubię, jak państwo wtrąca się w nasze życie, ale jeżeli chodzi o smog, ja bym zakazał palenia flotem. Jeżeli chodzi o drzewa - też jakiegoś podstawowego zezwolenia od gminy bym oczekiwał w momencie, gdy mamy do czynienia z naprawdę starym drzewem" - wskazał nawiązując do ustawy autorstwa PiS, zezwalającej na nieograniczoną wycinkę drzew w Polsce.

Pytany o sens wniosku o odwołanie marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego w przypadku, gdy PiS ma parlamentarną większość wskazał, że "na tej zasadzie można byłoby nie zgłaszać żadnych inicjatyw i pogodzić się z tym, że zawsze będzie tak, jak chce tego Prawo i Sprawiedliwość". "A tu chodzi o demonstrację tego, że ten marszałek stracił nasze zaufanie" - podkreślił.

Odpowiadając na pytanie o ewentualny start w wyborach na prezydenta Warszawy wyjaśnił, że "tego nie wyklucza". "PO będzie miała dobrego kandydata. Jest Andrzej Halicki, jest Małgosia Kidawa-Błońska, jestem ja, więc będzie kandydat, który będzie mógł powalczyć o zaufanie warszawiaków" - zaznaczył.

Źródło: rmf24.pl


bg Image