grupinski_3.png

„Minister Błaszczak na konferencji prasowej z ministrem Zielińskim przesądzał o winie młodego człowieka, o prędkości kolumny z premier, a do tego przesądził, że generalnie winna jest PO i 8 lat rządzenia” – powiedział Rafał Grupiński w odniesieniu do wypadku premier Beaty Szydło.

Poseł wyjaśnił, że kierowca Seicento „został poddany silnej presji rządzących i policji w pierwszej fazie przesłuchania”. Gość Beaty Michniewicz zaznaczył, że stąd propozycja pomocy z strony Biura Interwencji Obywatelskich oraz wsparcie ze strony adwokata. „My staramy się pomagać każdemu, kto potrzebuje naszej pomocy” - dodał.

Rafał Grupiński odniósł się również do kwestii referendum edukacyjnego, informując, że „w każdym powiecie w Polsce Platforma Obywatelska ma pełnomocnika do spraw referendum edukacyjnego”. „Bierzemy aktywny udział w tej sprawie” – mówił polityk. „Wierzę w pewien sens takiego protestu, który wyraża się poprzez składanie podpisów pod wnioskiem o referendum. Zbiórka zaczęła się niedawno. Zbiega się w istocie z czasem, kiedy rodzice powoli zaczynają się orientować w tym, jak bardzo zmieniają się warunki chodzenia do szkół ich dzieci. Myślę, że to jest taki czas pewnego budowania świadomości wszystkich tych, którzy martwią się o jakość polskiej szkoły” – tłumaczył poseł. Zaznaczył, że nie podejrzewa, żeby „Prawo i Sprawiedliwość chciało przegłosować przeprowadzenie tego referendum w Sejmie”.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image