Kropiwnicki1.png

„Czym innym jest umożliwienie ustawowe współpracy między samorządami granicznymi, a czym innym jest stworzenie jednego organizmu wyborczego. To jest ta różnica” – powiedział poseł Robert Kropiwnicki w programie „Gość Poranka TVP INFO” w odniesieniu do projektu ustawy metropolitalnej przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość, zgodnie z którym do Warszawy miałyby zostać przyłączone 32 podwarszawskie gminy.

Rozmówca Adriana Klarenbacha wyjaśnił, że dla Platformy Obywatelskiej „najważniejsze jest utrzymanie samorządności” ukształtowanej przez ostatnie 28 lat. Poseł przypomniał, że w poprzedniej kadencji „PO uchwaliło ustawę o metropolii warszawskiej, którą blokuje rząd Beaty Szydło”.

Robert Kropiwnicki odpowiedział również na pytanie o byłą rezydencję ambasadora brytyjskiego, znajdującą się przy ulicy Bagatela 5 w Warszawie wykupioną w 2013 roku przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. „Należało tę nieruchomość odkupić. Uważam, że to była słuszna decyzja” – podkreślił. Polityk przypomniał, że willa położona jest „w strategicznym miejscu Warszawy, najbliżej najważniejszych urzędów państwowych”, w związku z czym nie ma w tym nic dziwnego.

Źródło: tvp.info

 


bg Image