siemoniak1.png

"Widać, że nawet sam prezes PiS czy premier Szydło nie są w stanie zwrócić uwagi Antoniemu Macierewiczowi, że to jest jakaś katastrofa; wizerunkowa i faktyczna. Jarosław Kaczyński powinien wezwać do siebie ministra Macierewicza i powiedzieć, że powinien załatwić sprawę. Wbrew pozorom prezes Kaczyński najwyraźniej nie kontroluje wszystkiego, co pokazuje np. ostatni chaos w armii" - powiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Polityk zauważył, że "jest problem Antoniego Macierewicza, który demoluje polską armię". "Macierewicz zniszczył w rok wszystko, co dobre w polskim wojsku. Wszyscy żołnierze wiedzą, że to Misiewicz rządzi wszystkim w armii. W każdym normalnym rządzie ktoś taki jak pan Misiewicz nie funkcjonowałby ani sekundy dłużej" - zaznaczył Tomasz Siemoniak.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej był również pytany o zaplanowane na wtorek spotkanie Kanclerz Angeli Merkel z Jarosławem Kaczyńskim.

"Przyjmuję to spotkanie z ulgą. Kanclerz Merkel nie chce rozmawiać z pośrednikami, tylko z osobą, która o wszystkim decyduje" - wskazał Tomasz Siemoniak.

Źródło: tvn24.pl


bg Image