schetyna8.png

"Metropolia sama w sobie nie jest zła, bo pokazuje w jaki sposób rozwiązywać np. problemy komunikacyjne, ale to co robi PiS nie ma z tym nic wspólnego" - zwrócił uwagę w programie "Salon Polityczny Trójki" Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna nawiązując do ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, autorstwa PiS. "PiS rujnuje ustrój Warszawy. Z miasta, które jest europejską metropolią tworzy moloch, który ma pomóc wygrać im wybory" - dodał.

W rozmowie z Beatą Michniewicz przewodniczący przypomniał, że "posłowie PiS domagali się konsultacji i rozmów przed wyborami, teraz kiedy mają władzę narzucają swoje zdanie". "To klasyczne kłamstwo PiS" - zaznaczył.

Pytany o potencjalnych kandydatów Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Grzegorz Schetyna wskazał, że „marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Halicki i Rafał Trzaskowski to są osoby, które maja szanse”. "Na razie walczymy, żeby warszawiacy mogli sami decydować kto ma nimi zarządzać" - mówił. "Chcemy wybrać kandydatów na prezydentów miast do końca lipca tego roku" - poinformował.

Nawiązując do listu przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska skierowanego do przywódców i szefów rządów państw Unii Europejskiej ocenił, że "to napisanie scenariusza kadencji następnych 2,5 lat". "Pokazuje plan swojej pracy i kładzie go na stół. To bardzo uczciwe. Taka aktywność w Europie jest potrzebna, prawdziwe przywództwo, pokazywanie wyzwań i decyzje" - powiedział Grzegorz Schetyna.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image