Neumann2.png

"Trwa dyskusja jak się zachowywać, integrować, jakie wprowadzać zmiany. Nie jest ona widoczna w Polsce, bo mamy tu do czynienia z dyskusją prowadzoną przez rząd PiS" - powiedział w "TVN24 Biznes i Świat" przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann, odnosząc się do listu przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska skierowanego do przywódców i szefów rządów państw Unii Europejskiej. "Rząd PiS z buciorami wchodzi w wolności obywatelskie i segmenty życia publicznego, próbuje wywrócić je do góry nogami" - podkreślił polityk. Dodał, że list Donalda Tuska "opisuje ryzyka i wyzwania stojące przed krajami Unii".

Odnosząc się do kwestii opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, Sławomir Neumann wskazał, że myśli, że "Wielka Brytania zaraz odczuje skutki złej decyzji Brexitu". "Nie będzie to dobre dla gospodarki Wielkiej Brytanii, może być to również zła decyzja, jeżeli chodzi o jedność Wielkiej Brytanii" - mówił przewodniczący.

Sławomir Neumann był również pytany o pozycję Węgier w Europie. "Z całym szacunkiem dla Węgier, to 10-milionowy kraj i nie będzie potęgą europejską. Powinno to dać do myślenia ministrowi Waszczykowskiemu, Beacie Szydło a szczególnie Jarosławowi Kaczyńskiemu. To, co pokazuje Orban - jak potrafi grać swoimi interesami z Rosją i Unią Europejską - pokazuje, jak ogrywa Jarosława Kaczyńskiego" - zaznaczył polityk.

Źródło: tvn24bis.pl


bg Image