radziszewska9.png

"Wszystko wskazuje na to, że dni ministra Konstantego Radziwiłła są policzone. Jak widać, nie daje sobie rady z zadaniami, które otrzymał. Co i rusz mamy sytuację w Sejmie, w której pojawia się nieuzgodniony w rządzie projekt jako projekt poselski, który potem zostaje odrzucony" - relacjonowała posłanka Elżbieta Radziszewska z sejmowej Komisji Zdrowia w rozmowie z Przemysławem Harczukiem. Podała tu przykład projektu o samorządzie fizjoterapeutów czy projektu tzw. apteki dla aptekarza.

Elżbieta Radziszewska odniosła się do kwestii dymisji dwóch wiceministrów zdrowia. "Dziwne te dymisje. Nie jest zdymisjonowany minister Krzysztof Łanda, który odpowiada w MZ za leki i m.in. projekt "apteka dla aptekarza", który spowodowałby, że do aptek byłoby dużo dalej, a przede wszystkim dla pacjentów dużo drożej" - wskazała.

"To, co się dzieje w Ministerstwie Zdrowia, jest w ogóle niezrozumiałe, ale chyba wynika to z faktu, że po prostu pan minister Radziwiłł sobie z resortem nie radzi" - powiedziała. Dodała, że czeka "przede wszystkim na dymisję ministra Radziwiłła, bo to jedyne dobre wyjście".

Źródło: se.pl


bg Image