witczak2.png

"500 plus to w najczystszej formie dystrybucja pieniędzy polskiego podatnika w ramach redystrybucji do określonych grup społecznych, które zostały wyznaczone w ustawie" - powiedział w programie "Gość Poranka TVP INFO" poseł Mariusz Witczak. Dodał, że "to nie jest żadna łaska pani premier, to nie jest genialny plan, to nie jest przyniesienie pieniędzy w worku, to nie jest zarobienie tych pieniędzy przez Jarosława Kaczyńskiego".

"Różne programy społeczne mają swój czas. A tak na marginesie, to my zarobiliśmy pieniądze dla roku 2016 na program 500 plus. Zebraliśmy ponad 10 mld zł - to jest jednorazowa wpłata z aukcji LTE. Była też nadwyżka z Narodowego Banku Polskiego, która była wynikiem silnego potencjału i rozwoju gospodarczego" - podkreślił polityk.

Mariusz Witczak zaznaczył, że "na ten rok są zagwarantowane pieniądze, które wynikają z rekordowego deficytu". "Polska zadłuża się. Nie jest tak,że rozwijamy się gospodarczo ponieważ wszelkie prognozy dawały nam wyższy rozwój gospodarczy i powinniśmy dzisiaj być na wyższym poziomie gospodarczym. Tamten rok zamknęliśmy z gorszym wynikiem od prognozowanego i ten rok też nie zanosi się najlepiej" - mówił poseł.

Źródło: tvp.info


bg Image