schetyna3.1.png

„Platforma Obywatelska jest liderem opozycji, jest największą partią opozycyjną. I dla mnie to jest najważniejsze żeby stworzyć konstrukcję wokół Platformy, która wygra wybory z PiS” – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w rozmowie programie „Gość Radia ZET”.

Rozmówca Konrada Piaseckiego podkreślił, że w Platformie potrzebny jest pomysł polityczny. Zaznaczył, że liderzy są ważni, ponieważ „muszą organizować pracę i wzajemne relacje ale „wygrywają partie polityczne, a nie poszczególne osoby”.

Przewodniczący odniósł się również do relacji między Platformą Obywatelską i Nowoczesną mówiąc o tym, że obie partie powinny ze sobą współpracować „żeby wykorzystać potencjał obu ugrupowań”, a przede wszystkim dlatego, że tego oczekują od nas Polacy.

Grzegorz Schetyna zapytany o to czy Polsce należą się sankcje, odpowiedział, że „Polska po raz kolejny jest wskazywana jako trouble make, to znaczy jako ci, którzy robią kłopoty i po raz kolejny dostarczają je do Brukseli”. Polityk nawiązał też w rozmowie do kwestii budżetu oraz wadliwości w procesie jego przyjmowania wskazują na to, że „będzie pokazywany jako przykład, który ma Polskę zaatakować, czy postawić w złym świetle”. „To jest efekt aktywności Kaczyńskiego i PiS” - dodał.

„Po raz kolejny, kiedy jest łamane prawo musimy o tym mówić. Nie będzie świętych krów w polskiej polityce, nie może tak być. Nie możemy tego zaakceptować” – mówił Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że ci, którzy łamią prawo, muszą wiedzieć, że za to odpowiedzą.

Cała rozmowa: radiozet.pl

 

 


bg Image