halicki9.png

„Złożyliśmy wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, bo on do roli prowadzenia obrad, ale także zarządzania pracą parlamentu, się nie nadaje” - powiedział Andrzej Halicki, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.

Poseł zaznaczył, że „jeżeli marszałek Sejmu chce być drugą osobą w państwie, to powinien wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za ostatnie wydarzenia”. „Kryzys został wywołany w Sejmie przez marszałka, tam powinien być rozwiązany i byłby rozwiązany w pięć minut, gdyby oczywiście była wola rozmowy z jego strony” – podkreślił Andrzej Halicki.

Gość „Salonu Politycznego Trójki” wyjaśnił, że decyzja o zawieszeniu protestu była w Platformie Obywatelskiej jednomyślna. Prowadzący program Paweł Lisicki na pytanie o głosowanie nad ustawą budżetową, odpowiedział, że "jest to uchwała obarczona wadą prawną". „Marszałek Kuchciński powinien cofnąć swoją decyzję” – zasygnalizował poseł Halicki wskazując, że „na tym nie polega demokracja”. Zaznaczył, że „szacunek dla prawa musi mieć miejsce”, a „jeżeli władza stawia się ponad prawem, to cofamy się do PRL”.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image