czerwiski2.png

"Ludzie przyszli wesprzeć sposób myślenia opozycji, mniejszości; przyszli walczyć o demokrację. Nie dlatego, że mają jakieś profity" - powiedział w programie "Gość Poranka" wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Andrzej Czerwiński odnosząc się do protestu, który rozpoczął się 16 grudnia.

"Zdawaliśmy sobie sprawę, że 11 stycznia nastąpi i dojdzie do konfrontacji dwóch nurtów politycznych. I tak się stało. W każdych negocjacjach prowadzi się pewne rozmowy, żeby dojść do porozumienia. Trzeba szukać rozwiązania spornych spraw, ale też zostawić sobie margines na korygowanie" - podkreślił polityk.

Andrzej Czerwiński wskazał, że "każda organizacja chciałaby mieć silnego przywódcę, który nie jest marionetką". "Na pewno takim zdeterminowanym przywódca jest Grzegorz Schetyna, ale jest też demokratą" - zaznaczył.

"Spędzamy sporo czasu na dyskusjach, omówieniu pewnych warunków i wybraniu najlepszych opcji. Jeśli w organizacji nie ma społecznej grupy podejmowania decyzji i jest narzucanie wizji jednej osoby to taka formacja może się rozpaść" - mówił wiceprzewodniczący klubu.

Źródło: tvp.info


bg Image