neumann6.1.png

"Wierzę w to, liczę i apeluję do posłanek i posłów Nowoczesnej, żeby stanęli z nami na mównicy. Żebyśmy razem pokazali PiS-owi, że nie ma zgody na łamanie podstawowych zasad parlamentarnych" - powiedział w programie "Jeden na jeden "Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann.

Przewodniczący podkreślił, że "nie ma możliwości rozpoczęcia kolejnego posiedzenia, kiedy nie ma zamkniętego poprzedniego". Wyjaśnił, że "tamto posiedzenie ma przerwę". "Trzeba zakończyć przerwę i dokończyć glosowania" - zaznaczył.

"Nie ma takiej możliwości, żeby Platforma Obywatelska pozwoliła na krycie czy tuszowanie oszustw PiS-u" - dodał Sławomir Neumann.

"Pieniędzmi nas nie wystraszą, głodem nas nie wezmą" - powiedział pytany o ewentualne kary pieniężne nałożone na protestujących posłów. "Poradzimy sobie z marszałkiem Kuchcińskim. Radzimy sobie z nimi, lepiej lub gorzej, kilkanaście lat" - wskazał.

"Ze spokojem czekamy na wznowienie obrad przez marszałka Kuchcińskiego. Pozwolimy mu wznowić obrady i rozpocząć dalsze procedowanie budżetu oraz glosowanie poprawek budżetowych" - mówił przewodniczący klubu.

Źródło: tvn24.pl


bg Image