trzaskowski2.png

„PiS musiałoby pokazać swoją intencję, co do tego, że jest gotowy się wycofać z łamania prawa, a na razie nie ma takiej intencji” – powiedział Rafał Trzaskowski w rozmowie z Konradem Piaseckim odnosząc się do konfliktu w Sejmie. 

Poseł podkreślił, że działania PiS w celu rozwiązania konfliktu w Sejmie „to jest jedno wielkie oszustwo, jedna wielka ściema”, a „na to się Platforma nie nabierze”.

Rafał Trzaskowski zwrócił uwagę, że budżetowe głosowanie jest nielegalne, a wiarygodność Marszałka Sejmu została naruszona. „Należy przeprosić i dopuścić do obrad posła Szczerbę, a przede wszystkim na samym początku mówiliśmy, że trzeba dopuścić dziennikarzy do Sejmu i nawet to się nie stało w stu procentach” – tłumaczył polityk. Poseł przypomniał, że również prezydent Andrzej Duda nie wykorzystał swojej szansy i nie podjął dialogu w celu rozwiązania kryzysu.

W rozmowie poruszony został również temat nieobecności Grzegorza Schetyny, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej na spotkaniach u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. „Jeżeli się z kimś siada do stołu żeby z nim negocjować to trzeba wierzyć w jego dobre intencje. Grzegorz Schetyna nie wierzy w dobre intencje Jarosława Kaczyńskiego, bo nie dostał żadnej, sensownej propozycji. Nic nie zostało ogłoszone” – wyjaśnił poseł Trzaskowski. Zaznaczył, że to PiS rządzi i ma większość w Sejmie, a nikt tej większości nie kwestionuje. „Nikt tej większości nie kwestionuje, nikt nie kwestionuje ich prawa do rządzenia, ale niech przestaną łamać prawo i niech nie depczą praw opozycji” - dodał.

Cała rozmowa: radiozet.pl


bg Image