grabiec3.png

"Mówimy o przestrzeganiu podstawowych rządów prawa, także w interesie PiS! Budżet to jest także wizerunek międzynarodowy Polski. Jeżeli uchwalono go z pogwałceniem zasad, to potencjalne problemy w sądach, dla obligacji, dla kosztów zadłużenia" - przestrzegł rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec w rozmowie ze Sławomirem Jastrzębowskim.

"Ważne są dla nas wartości, takie jak demokracja, wolność słowa, wolny Sejm. To jest najważniejsze w tym proteśœcie i pozostaje ważne bez względu na różne epizody, które dzieją się na naszych oczach" - podkreślił.

Jan Grabiec relacjonował, że protestujący posłowie dostają "tysiące wiadomości, maili, listów od ludzi, którzy mówią, że widzą, że wreszcie opozycja potrafi się postawić, jeżeli chodzi o interes publiczny, o pryncypia". "Od sposobu wyjścia ze sporu zależy, czy Polska pozostanie demokracją w rozumieniu Zachodu" - dodał.

Komentując słowa Adama Bielana z PiS, który stwierdził, że "szykuje się wymiana lidera w PO" Jan Grabiec przypomniał, że Grzegorz Schetyna "sam mówi, że kiedy członkowie Platformy zadecydują, że chcą zmienić lidera, to zmiana będzie". "Wiele się w PO nie zmieniło, jesteœśmy bardziej zjednoczeni niż przed rokiem, mamy nieco lepsze notowania, choć jeszcze nie takie, jakie byœmy chcieli. Cenne u Schetyny jest to, że nie pracuje tylko nad wizerunkiem medialnym PO. Stara się obudzić struktury, samorządowców. Odwiedzimy w ciągu najbliższych miesięcy każdy powiat w Polsce. Zaczerpniemy tego oddechu, tej prawdziwej Polski, żeby nie tkwić tylko w Warszawie" - wyjaśnił Jan Grabiec.

Źródło: se.pl


bg Image