Grabiec.png

„Sądzę, że z czasem Polacy doświadczając tego, co dzieje się z gospodarką, będą w coraz większym stopniu szukać alternatywy wobec PiS. Działania premier Szydło i wicepremiera Morawieckiego decydują o tym, jak oceniani jesteśmy w ratingach” – powiedział Jan Grabiec, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej. 

„Gość Poranka TVP INFO” zaznaczył, że na sytuację w gospodarce mają wpływ takie kwestie jak „zły dobór kadr w spółkach Skarbu Państwa”, „spadek tempa inwestycji, spadek PKB” oraz rekordowe zadłużenie budżetu i brak uchwalonego legalnie budżetu”.

Jan Grabiec przypomniał, że rząd PO-PSL zostawił gospodarkę w dobrym stanie, czego efektem jest np. spadające bezrobocie. „Wskazujemy na te wskaźniki, które z wyprzedzeniem informują o tym, jaki będzie stan gospodarki, jaki będzie negatywny scenariusz, który czeka Polskę za kilka, kilkanaście miesięcy – dodał. Rzecznik prasowy podkreślił, że „opozycja ma czas, aby przekonać Polaków do odrzucenia złej zmiany, jaką wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: tvp.info

 


bg Image