szczerba_2.png

„Prawo i Sprawiedliwość wręcz torpeduje wszelkie działania opozycji, uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie, niszczy praworządność i reputację Polski na świecie, polityzuje wszystkie instytucje dotychczas niezależne, wkracza w działanie i ingeruje w skład władzy sądowniczej – powiedział poseł Michał Szczerba w rozmowie z Piotrem Wężem.

Poseł przypomniał, że „Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów z hasłem pakietu demokratycznego, a po wyborach - w sposób cyniczny i świadomy – nie wdrożyło tego pakietu”. 

Polityk odniósł się do zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, że nie będzie powtórki głosowań budżetowych, wyrażając zaniepokojenie, że w ten sposób „prezes PiS proponuje eskalacje konfliktu”. „Zamiast przejrzystych zasad regulaminowych, przestrzegania ustawy o wykonywaniu mandatu posła, prezes Kaczyński proponuje swoiste wygrywanie twardymi łokciami i swoistym cwaniactwem, a nie dialog i porozumienie, na które jesteśmy otwarci – tłumaczył Michał Szczerba.

Zaznaczył, że wyłącznie Jarosław Kaczyński może zakończyć trwający protest i patową sytuację, która jest skutkiem infantylnych działań marszałka Sejmu.

Michał Szczerba podkreślił, że Platforma Obywatelska ma „taki sam mandat społeczny wyrażony w demokratycznym glosowaniu jak PiS, a to, co robi PiS to cofanie cywilizacyjne”.

Źródło: polskieradio.pl

 


bg Image