schetyna5.png

"Teza o próbie przeprowadzenia puczu jest równie dziwaczna, co wizja państwa prezentowana przez prezesa PiS" - powiedział w rozmowie z Pawłem Wrońskim Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, odnosząc się do wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla jednego z tygodników oskarżył opozycję o próbę przeprowadzenia puczu podczas głosowania nad budżetem państwa. 

Przewodniczący zwrócił uwagę, że "koronnym dowodem na pucz mają być... kanapki zamówione do Sejmu, zresztą przez marszałka Marka Kuchcińskiego z PiS z powodu konieczności przegłosowania ponad 400 poprawek do ustawy budżetowej". "Widać zresztą, że w to został już wprzęgnięty cały aparat propagandowy państwa PiS. Jednolity przekaz nadawany jest z rządowych mediów, jednolity komunikat formułują politycy partii rządzącej" - dodał.

Grzegorz Schetyna przypomniał również słowa Kaczyńskiego, który "w wywiadzie dla agencji Reuters powiedział, że zgodziłby się na obniżenie wzrostu gospodarczego w Polsce za cenę zrealizowania jego politycznej wizji".

"To znaczy, że Polacy mieliby stać się zakładnikiem wizji jednego polityka? O tym mam z Kaczyńskim rozmawiać? Byłaby to rozmowa o niszczeniu Polski" - przestrzegł.

Polityk przyznał również, że "próby łamania zasad demokracji w Sejmie przez PiS wywołały zjednoczenie opozycji i obywatelskie wsparcie dla naszego protestu".

Źródło: wyborcza.pl


bg Image