schetyna5.png

"PiS zaczął brnąc w scenariusz, który musiał przynieść konsekwencje. Trzeba unieważnić glosowania w Sali Kolumnowej. Nie może tak być, że posłowie PiS zmienili się w cały Sejm. To absurd" - podkreślił w "Poranku Radia TOK FM" Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

"Pracowałem z marszałkiem Kuchcińskim i to była normalna podmiotowa współpraca" - wspominał przewodniczący. Odnosząc się do piątkowych wydarzeń w Sejmie relacjonował, że "Kuchciński po rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim usztywnił swoje stanowisko".

"Nie można pozwolić na to, żebyśmy sankcjonowali nienormalność w Sejmie. Jeśli marszałek Kuchciński nie rozwiąże problemow, które sam spowodował, po świętach emocje wrócą z większą siłą" - przestrzegł Grzegorz Schetyna.

"To jest takie marzenie nas wszystkich, żeby był kompromis, tak żeby +wyjść z tego+". Wskazał, że kompromis to "unieważnienie spotkania w Sali Kolumnowej Sejmu" gdzie głosowano m.in. nad ustawą budżetową. "Unieważnienie tego, że Klub PiS przekształca się w Sejm" - dodał.

Źródło: tokfm.pl


bg Image