schetyna4.png

"Oceniam aktywność prezesa Kaczyńskiego, szczególnie po ostatnim czasie, jako próbę koncesjonowania opozycji. Tzn. narzucania jakiegoś porządku opozycyjnego, co raczej wpisuje w scenariusz polityki absurdalnej" - mówił w programie „Kwadrans polityczny” Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, odnosząc się do słów prezesa PiS, który zapowiedział "uporządkowanie działań opozycji".

Pytany o "pakiet demokratyczny" autorstwa PiS przewodniczący zwrócił uwagę, że teraz kiedy PiS rządzi, "pakiet demokratyczny" w ich wydaniu polega m.in. na wyrzucaniu dziennikarzy z Sejmu, ukrócaniu dyskusji czy wyłączaniu mikrofonu posłom opozycji. 

"Wielu marszałków Sejmu uważało, że można uporządkować relacje miedzy dziennikarzami, a politykami. To zawsze skutkowało tym, że dochodziło do awantury i wycofywano się z tego. Uważam, że walkę z dziennikarzami przegrają politycy PiS" - mówił Grzegorz Schetyna.

"Dzisiaj jest czas ciężkiej pracy i budowy, a nie rozdzielania miejsca przy stole. W polityce jest tak, że wszystko weryfikują wybory. Wyborcy, którzy maja długopis i magiczny krzyżyk stawiają przy konkretnym nazwisku-oni decydują o wszystkim" - powiedział przewodniczący.

Źródło: tvp.info


bg Image