suski.png

krzywda zwierząt nie ma barw politycznych i dlatego nasze prace zupełnie inaczej wyglądają, inaczej niż ta polityka zewnętrzna – powiedział poseł Paweł Suski w rozmowie z Piotrem Goćkiem na temat prac parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.

Gość Sygnałów Dnia poinformował, że Zespół Przyjaciół Zwierząt od 10 lat próbuje docierać do świadomości Polaków, że „zwierzęta czują, nie są rzeczą, że nie można ich traktować źle”. „Dzięki mediom jesteśmy, że tak powiem, informowani o wszelakich niegodziwościach wobec zwierząt i są to bardzo drastyczne przypadki” - dodał.

Poseł Suski zwrócił uwagę, że statystyki przekazywane z aparatu ścigania oraz orzecznictwo sądowe świadczą o tym, że sytuacja zwierząt uległa istotnej zmianie zmianie na lepsze. Dotyczy to przede wszystkim nadzoru nad sprawowaniem właściwej opieki nad zwierzętami.

Przewodniczący Zespołu Przyjaciół Zwierząt mówił o tym, że ma nadzieję, że uda się opracować taki „system ochrony, jaki jest w świecie krajów rozwiniętych”. „Polska powinna do tego punktu dążyć” - zasygnalizował.

Cała rozmowa: polskieradio.pl


bg Image