trzaskowski2.png

„Jarosław Kaczyński jest jedną z tych osób, która najchętniej porządkowałaby życie wszystkich Polaków” – powiedział Rafał Trzaskowski w wywiadzie udzielonym dla Super Expressu”. Dodał, że obawia się, że skończy się na "cywilizowaniu" poprzez ograniczanie praw obywatelskich - nieustanną inwigilację, utrudnianie demonstracji itd.

Rozmówca Tomasza Walczaka zasygnalizował, że prezes PiS powinien zacząć cywilizowanie od siebie i swoich szeregów. „Niech przestanie być skrajnym hipokrytą i cynikiem. Niech każdy uderza się we własną pierś” - zaznaczył.

Rafał Trzaskowski podkreślił, że prezes PiS jest „politykiem, który żywi się konfliktem i który cały czas próbuje dzielić społeczeństwo na kasty, sorty, patriotów, niepatriotów”. Natomiast jego deklaracje, że „będzie próbował uspokoić nastroje, poseł odbiera jako skrajny cynizm. „Jeżeli sam Jarosław Kaczyński mówi o tym, że chce dać opozycji takie przywileje, które zostaną przez nas odebrane jako ograniczanie naszych praw, to jasno wskazuje to intencje pana prezesa” - wyraził zaniepokojenie.

Cała rozmowa: se.pl


bg Image