neumann8.png

„13 grudnia będziemy wszyscy protestować przeciwko tej złej, władzy, jaką nam daje PiS” – powiedział Sławomir Neumann w rozmowie z Konradem Piaseckim. Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska wyjaśnił, że nie oznacza to wypowiedzenia posłuszeństwa Polsce, ale podkreślenie, że ta władza Prawa i Sprawiedliwości jest zła.

„Władza, która uchwala ustawę o zgromadzeniach, która ogranicza zgromadzenia, powoduje, że jedyne manifestacje antyrządowe może robić rząd, co jest absurdalne” – mówił Sławomir Neumann.

Gość Radia Zet odniósł się również do użytego stwierdzenia „wypowiadamy posłuszeństwo władzy” tłumacząc, że może to być przerysowana retoryka, ale „jeżeli patrzymy na coraz częstsze zawłaszczanie przez rząd i większość parlamentarną tych stref wolności, stref wolności dla obywateli, to idziemy w kierunku pełzającej dyktatury, powolutku jednak przesuwamy się w kierunku państwa nie obywatelskiego, nie państwa wolnego w pełnym tego słowa znaczeniu, tylko ograniczanych coraz bardziej kompetencjach organów konstytucyjnych, które nie są zależne od PiS”.

Przewodniczący podkreślił, że już „nie tylko partie opozycyjne, ale też wielu Polaków czuje, że ta władza, to nie jest nasza władza, to nie są ludzie, którzy dbają o Polskę”. Dodał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości „to są ludzie, którzy dbają tylko o tą swoją część pisowską i ta reszta ma poczucie i chęć wypowiedzieć takiej władzy posłuszeństwo”.

Cała rozmowa: radiozet.pl

 


bg Image