okla.png

„Dzieci 7-letnie nie powinny spotykać się w szkole z 15-latkami. To co za PRL-u wydawało nam się dobre, nie znaczy, że jest dobre dla naszych dzieci” – powiedziała Marzena Okła-Drewnowicz w rozmowie z Piotrem Wężem.

Gość programu „24 Pytania” podkreśliła, że szkoły się dostosować się do „zmieniającego się świata i szybszego dostępu do informacji”.

Marzena Okła-Drewnowicz odniosła się również do zapewnień minister Anny Zalewskiej, że nauczyciele nie zostaną pozbawieni pracy w wyniku reformy. „W pierwszych dwóch latach, kiedy gimnazja będą funkcjonowały, przybędzie etatów. Ale później jest totalne tąpnięcie i masowe zwolnienia. Chaos będzie niewyobrażalny” – wyjaśniła.

„Gimnazja to szkoły, które się sprawdziły, dały drugi język naszym dzieciom, mają wspaniałych nauczycieli, którzy potrafią pracować z dorastającą młodzieżą” – zaznaczyła poseł Okła-Drewnowicz. Zauważyła, że „pierwotne wyobrażenie o złych gimnazjach tkwi w głowach wielu ludzi”, dlatego ona postanowiła ten stereotyp przełamać organizując akcję „Gimnazja są OK!”, która to zmieni sposób myślenia o gimnazjach.

Źródło: polskieradio

 

 


bg Image