Neumann.png

„Należy bronić organizacji pozarządowych przed złymi zapisami, przed rządem, który chce wszystko centralizować” – powiedział Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska w programie „Jeden na jeden”. „Nawet taki partner, czy takie wsparcie jak profesora Glińskiego to zawsze dobrze” - dodał w odniesieniu do wypowiedzi ministra Piotra Glińskiego, który w telewizji publicznej bronił działalności organizacji pozarządowych.

Przewodniczący zauważył, że wicepremier „to nie jest osoba z jądra PiS", że „wywodzi się trochę z tych organizacji pozarządowych", dlatego rozumie jak one działają. Rozmówca Bogdana Rymanowskiego zwrócił uwagę, że ta sytuacja pokazuje to co naprawdę dzieje się w mediach publicznych po wprowadzeniu tzw. „dobrej zmiany”. „Do momentu, gdy nie dotykało to jego rodziny, wicepremier milczał i mówił zgodnie z linią partii” – przypomniał przewodniczący.

Poseł zasygnalizował, że Piotr Gliński nie ma zaplecza politycznego w Prawie i Sprawiedliwości, „jest człowiekiem, którego wymyślił prezes PiS”, dlatego dzisiaj „to jest kaprys Jarosława Kaczyńskiego”, czy nadal będzie wicepremierem.

Przewodniczący odniósł się również do kwestii fundacji, z którą związana żona Piotra Glińskiego. Fundacja otrzymała 50 tys. zł od ministerstwa kultury. „Należy sprawdzić, czy to był rzeczywiście transparentny konkurs, czy rzeczywiście żona premiera Glińskiego miała wpływ na przyznanie tych środków. Bo jeśli miała, to jest sprawa do wyjaśnienia” – mówił Sławomir Neumann. Zaznaczył, że jeśli jest podejrzenie o korupcję, to "od tego jest CBA, żeby to sprawdzić".

Źródło: tvn24.pl

 

 


bg Image