neumann6.1.png

„Jeżeli ktoś próbuje wmówić, że likwidując gimnazja nie będzie zwolnień dla nauczycieli to jest to kłamstwo – powiedział przewodniczący Klubu Platforma Obywatelska Sławomir Neumann w rozmowie z Piotrem Kraśko.

Gość „Poranka Radia TOK FM” zwrócił uwagę, że samorządy są postawione pod ścianą przez rząd Beaty Szydło, ponieważ muszą dokonać zmian w systemie oświacie z własnych środków. „Potrzebne są olbrzymie nakłady finansowe na przeprowadzenie reformy” – zasygnalizował Sławomir Neumann. Polityk jako przykład podał brak pracowni w szkołach podstawowych niezbędnych do nauczania uczniów w wieku gimnazjalnych. „PiS, który odwołuje się do Polski powiatowej robi krzywdę małym gminom” – zauważył poseł.

Sławomir Neumann wyraził swoje wsparcie dla prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, mówiąc, że ma nadzieję, że zostanie prezydentem Łodzi na kolejną kadencję. „Teraz ma ciężkie chwile, bo jest na celowniku CBA, które działa na zlecenie Prawa i Sprawiedliwości” – powiedział przewodniczący w odniesieniu do zarzutów prokuratorskich dla prezydent Łodzi. Wyraził zaniepokojenie, że to nie jest ostatnia osoba, która będzie w ten sposób atakowana przez PiS.


bg Image