schetyna7.png

"To klasyczny brak zrozumienia mechanizmów gospodarki, ekonomii, nowoczesnego państwa w jakim funkcjonuje przedsiębiorczość" - powiedział w programie "Jeden na jeden" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził w wywiadzie dla TVP, że za spowolnienie gospodarcze odpowiadają przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi.

Grzegorz Schetyna zwrócił uwagę, że "prezes PiS podkreśla kompletne oderwanie od rzeczywistości.". "Nie wie, co to jest zysk, inwestycje, wolny rynek" - dodał.

Nawiązując do wypowiedzi Kaczyńskiego, który mówił także o blokadach inwestycji z winy samorządów, przewodniczący Platformy zaznaczył, że "samorządy zarządzają powiatami, miastami, województwami w dobry sposób, lepiej niż rząd PiS".

"Skutecznie wydają środki europejskie, ale muszą mieć partnera po stronie administracji rządowej, po stronie ministerstw. Zawsze musi być synergia" - wskazał. "Przyzwyczailiśmy się do tego, że przez ostatnie osiem ostatnich lat to funkcjonowało dobrze, bo było wzajemne zaufanie między jednymi a drugimi" - przypomniał Grzegorz Schetyna.

Źródło: tvn24.pl


bg Image