halicki10.png

"To, co miało być wielkim planem premiera Morawieckiego, myślę o tym uruchomieniu polskiej gospodarki, ciągle jest tylko slajdową prezentacją, to znaczy nie ma żadnych mechanizmów proinwestycyjnych" - zwrócił uwagę w programie "Sygnały dnia" wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Andrzej Halicki. Poseł przypomniał, że na skutek złego zarządzania spółki Skarbu Państwa, przez ten rok straciły 93 miliardy złotych. "To jest rekord świata chyba, nie znam takich przypadków" - dodał.

W rozmowie z Piotrem Goćkiem Andrzej Halicki odniósł się także do programu "Rodzina 500+". Polityk zaznaczył, że źródło finansowania 500+ "musi być trwałe i stałe". "I to jest rzecz, którą też pragniemy zadeklarować jako Platforma. Platforma nie zlikwiduje tego projektu, co niektórzy sugerują, tylko wręcz odwrotnie naprawi go i usprawiedliwi" - podkreślił.

Nawiązując do obniżenia wieku emerytalnego Andrzej Halicki zaznaczył, że "stracą na tym i ci, którzy chcieliby mieć emerytury wyższe, i przede wszystkim budżet". "W 2018 roku, gdyby rzeczywiście realizować ten projekt w sposób maksymalny, to oznacza prawie 10 miliardów złotych" - mówił. "Jesteśmy po absolutnie takim bardzo wyraźnym ostrzeżeniu wielu agencji ratingowych, ale też instytucji, które analizują rynek w długoterminowym okresie" - przypomniał. 

Pytany o ewentualną drugą kadencję Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej wskazał, że przy dobrych ocenach Tuska decyzje i rządów, i poszczególnych członków Unii Europejskiej nie powinny zmierzać do zmiany na tym stanowisku.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image