schetyna8.png

„Za dwa lata będą wybory samorządowe, za trzy lata parlamentarne, mamy sporo czasu żeby przebudować Platformę i to jest mój największy cel. Będziemy gotowi na wybory” – zapowiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w „Porannej Rozmowie RMF FM”.

Rozmówca Roberta Mazurka podkreślił, że liderem opozycji jest zawsze ta partia, która jest największą partią opozycyjną. Grzegorz Schetyna przypomniał też, że w czwartek podczas Rady Krajowej zaprezentowany zostanie gabinet cieni Platformy Obywatelskiej.

Przewodniczący odniósł się również do kwestii dodatkowych ubezpieczeń, zapowiadając, że minister zdrowia w gabinecie cieni zaprezentuje projekt obejmujący tę materię, wraz z informacją ile ten projekt będzie kosztował. „Biorę odpowiedzialność za to, żeby to zrealizować. Mówię to jako przewodniczący Platformy Obywatelskiej, lider formacji, która - jestem przekonany - zrobi wszystko - żeby wygrać wybory i odsunąć PiS od władzy”.

Grzegorz Schetyna zapytany o podsumowanie roku rządu, odpowiedział, że „pięć godzin wczoraj mówiono o wszystkim, czyli o niczym”. „Expose jest raz, na początku rządu. A tu oni ciągle mówią, zaklinają rzeczywistość, jak Fidel Castro. Nie zmieni się sytuacja gospodarki, nie zmieni się sytuacja finansów, nie zmieni, nie poprawi się PKB, a dane GUS-u są złe, te wczorajsze” - zaznaczył.

Rozmowa dotyczyła także „Programu 500+”. Przewodniczący mówił o tym, że „jeżeli tak duże pieniądze są wydawane, to powinny służyć walce o lepszą demografię, pomocy rodzinom, żeby Polki szybciej rodziły dzieci, szybciej zakładały rodziny”. „Dla nas wzorem są tu przykłady brytyjskie i skandynawskie, że na pierwsze dziecko jest największa dotacja państwa, żeby kobiety rodziły szybciej dzieci”.

Źródło: rmf24.pl


bg Image