grabiec3.png

„Spalenie flagi Ukrainy przez uczestników Marszu Niepodległości to z cala pewnością jest wydarzenie, które będzie miało swoje dalsze skutki polityczne” – powiedział Jan Grabiec, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej w „Poranku Radia TOK FM”. Poseł zwrócił uwagę na brak reakcji ze strony ministrów Mariusza Błaszczaka i Witolda Waszczykowskiego. „Przydałby się stanowisko ministrów odpowiedzialnych za porządek i kontakty międzynarodowe” – zaznaczył Jan Grabiec.

Rozmówca Dominiki Wielowieyskiej odniósł się do propozycji prezydenta w sprawie uchwały o Narodowych Obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości, mówiąc o tym, że zaskoczyła go, ponieważ „w tym roku prezydent Andrzej Duda zdawał się abdykować z funkcji głowy państwa w dniu 11 listopada”. Jan Grabiec zasygnalizował, że inicjatywa prezydenta w sprawie wspólnych obchodów 100-lecia niepodległości to w rzeczywistości organizacja uroczystości przez jedno środowisko polityczne skupione wokół rządu. „Opozycja jest trochę na doczepkę” – dodał. Poseł podkreślił też, że przedstawiciele Platformy Obywatelskiej byli na wszystkich uroczystościach państwowych związanych z 11 listopada.

Jan Grabiec odpowiedział również na pytanie o ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. „Staramy się wesprzeć rodziny ofiar organizacyjnie i prawnie” - wyjaśnił. Poseł zauważył, że informacja, którą otrzymują rodziny ofiar ze strony prokuratury, że nie maja prawa do odwołania i nie mogą kwestionować decyzji prokuratury w sprawie ekshumacji ich bliskich, nie jest rzetelna. „Prokuratura oszukuje rodziny ofiar” – dodał.


bg Image