siemoniak7.png

„Nie buduje się wspólnych obchodów ustawą. Złudzenie ze ustawa się narzuci dialog z opozycją jest bardzo krótkowzroczne” – powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w odniesieniu do propozycji prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie projektu uchwały o Narodowych Obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Gość „Kwadransu Politycznego” zaznaczył, że „prezydent reprezentuje obóz rządowy, który każdą gałązkę oliwna wytrącą z ręki”. „Nie ma dialogu obozu rządzącego z opozycja, są obelgi z tamtej strony. RBN spotyka się rzadko” – argumentował poseł.

Prowadzący program Krzysztof Grabowski nawiązał również do tematu nowo powstającej siły politycznej - Unii Europejskich Demokratów. Tomasz Siemoniak podkreślił, „że to niegroźny konkurent dla PO”. „Nie sądzę, żeby sondaże go dostrzegły w ogóle” - dodał. Poseł zwrócił uwagę, że „w każdej kadencji parlamentu tworzą się różne byty polityczne, które na ogół nie są w stanie przetrwać”. 

W rozmowie poruszona została kwestia gabinetu cieni, który Platforma Obywatelska zaprezentuje w czwartek. Tomasz Siemoniak poinformował, że znajdą się tam wszyscy, którzy chcą pracować dla Platformy Obywatelskiej. Wśród członków gabinetu cieni znajdą się przede wszystkim parlamentarzyści. „Będzie to mieszanka rutyny i zupełnie nowych twarzy” – dodał.

Źródło: tvp.info

 

 


bg Image