grabiec2.png

"Katastrofa smoleńska poruszyła Polaków, wszyscy byliśmy wstrząśnięci tym co się stało. Po sześciu latach, żałoba kiedyś się kończy, a dla PiS-u katastrofa smoleńska stała się nie tylko elementem żałoby, ale także paliwem politycznym" - powiedział w programie „Kwadrans polityczny” Jan Grabiec, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej.

Polityk zwrócił uwagę, że zapowiadane ekshumacje ofiar katastrofy to "powrót do emocji związanych z katastrofą smoleńską, emocji, które mogą się przełożyć na polityczne poparcie". Poseł dodał, że nie wie "po co będą przeprowadzane ekshumacje". "Wolałbym żeby prokuratura jasno wypowiedziała się na ten temat. Znamy jedynie i głównie wypowiedzi polityków" - podkreślił. Wskazał, że jedyną podstawą do zarządzenia ekshumacji jest udział osób trzecich. "Nie pojawiły się żadne nowe dowody, które by potwierdzały tę tezę" - zauważył.

Podkreślił, że "nikt realnie i rzetelnie nie jest w stanie wskazać przesłanek, że to był zamach". "Chodzi tu tylko o podgrzewanie emocji" - przestrzegł Jan Grabiec.

Źródło: tvp.info


bg Image