grabiec3.png

„Przekształcenie społeczeństwa w plemiona to efekt bardzo agresywnej polityki uprawianej przez PiS, którego sposobem na istnienie jest bardzo ostry podział – powiedział Jan Grabiec, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej w rozmowie ze Sławomirem Jastrzębowskim.

Jan Grabiec w wywiadzie udzielonym dla „Super Expressu” zwrócił uwagę, że „trudno w historii znaleźć rząd, który w ciągu roku tak bardzo wkurzyłby Polaków jak rząd PiS”. Na pytanie o to z czym mu się kojarzy rok rządów PiS poseł odpowiedział, że z „budowaniem muru” oraz „poczuciem niesmaku, wynikającego z faktu, że jako naród jesteśmy jeszcze bardziej podzieleni”. „Z każdym rokiem rządów PiS Polacy coraz mocniej będą tęsknić za tym, co było za rządów PO” – dodał.

Rzecznik prasowy odniósł się również do kwestii współpracy Platformy Obywatelskiej z byłym prezydentem Lechem Wałęsą. Jan Grabiec wyjaśnił, że „chodzi o powrót do idei Solidarności, do symbolu, jakim jest Lech Wałęsa, do tych emocji, które były piętnaście lat temu, kiedy powstawała Platforma”. „Za słabo mówiliśmy o tym, jak wielki sukces osiągnęliśmy, jak warto być dumnym z historii Polski, z roku '80, z tego, że Solidarność potrafiła w roku 1989 w sposób bezkrwawy przejąć władzę w Polsce. Symbolem tych sukcesów jest Lech Wałęsa” – podkreślił.

Cała rozmowa: se.pl


bg Image