grupinski_3.png

Parlamentarny zespół Platformy Obywatelskiej do zbadania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej z dnia 10 kwietnia 2010 roku w celu osiągnięcia korzyści politycznych będzie "przypominał o ustaleniach komisji do spraw badania wypadków lotniczych, komisji Jerzego Millera i będzie wskazywał przede wszystkim na to jakie próbował korzyści polityczne polityk Antoni Macierewicz wyciągnąć ze swoich chyba 18, różnych teorii na temat zamachu, sztucznych mgieł i innych pomysłów, jakie wygłaszał w eter" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Rafał Grupiński.

Polityk wskazał, że "prokuratura zbyt rzadko robiła konferencje prasowe" i niedostatecznie informowała opinię publiczną o postępach śledztwa. "Te zaniedbania, taka praca w cichości, jak rozumiem to zawsze sprzyja badaniom przyczyn tak ogromnego dramatu, natomiast opinia publiczna w tym czasie była co parę dni karmiona nowymi pomysłami Antoniego Macierewicza, kiedy brakowało po prostu odpowiedzi tych, którzy naprawdę badali fizycznie, empirycznie to, co się zdarzyło" - zwrócił uwagę.

Rafał Grupiński wyjaśnił, że "m.in. po to powstaje zespół, który powołaliśmy w sprawie katastrofy smoleńskiej, żeby przywracać prawdę w polityce". 

Źródło: rmf24.pl


bg Image