kierwinski9.png

"Nie zrobiliśmy wystarczająco wiele by zmierzyć się z teoriami Antoniego Macierewicza, a kłamstwa w sprawie Smoleńska przebijały się do opinii publicznej. Zadawaliśmy pytanie jakie są analizy wyjściowe Wacława Berczyńskiego. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi" - powiedział w "Poranku Radia TK FM" przewodniczący parlamentarnego zespołu do zbadania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej, Marcin Kierwiński.

Poseł wskazał, że "ten samolot, tego dnia, w tych warunkach nie powinien lądować na źle przygotowanym lotnisku"."Popełniła błędy zarówno polska załoga, jak i obsługa lotniska - to jest wszystko w raporcie Millera" - podkreślił polityk. 

Odnosząc się do programu i aktywności Platformy Obywatelskiej wskazał, że partia tworzy "gabinet cieni - ludzi, którzy będą odpowiadać na to, co w danych obszarach dzieje się i co zrobi, żeby złe pomysły PiS-u odwrócić". "Na pewno wszystkie ważne osoby w Platformie Obywatelskiej będą współpracować, żeby tworzyć gabinet cieni. Doświadczenie to też zaleta w polityce" - mówił polityk.

Nawiązując do kwestii reprywatyzacji w Warszawie i pomysłu PiS dotyczącego powołania komisji weryfikacyjnej w tej sprawie Marcin Kierwiński przestrzegł, że komisja "będzie organem ponad wymiarem sprawiedliwości". "Nie ma rozwiązywać problemu,ale robić politykę" - dodał.

Pytany o projekt ustawy o organizacji i trybie postępowania przed TK autorstwa PiS zauważył, że "to pierwsza ustawa, w której PiS jasno mówi o co mu chodzi - chce mieć prezesa TK, by Jarosław Kaczyński miał większy wpływ na TK i władza sądownicza podlegała władzy wykonawczej".

Źródło: tokfm.pl


bg Image