neumann1.png

- PiS nie ma się czym pochwalić, dlatego ciągle rozlicza Platformę Obywatelską - zwrócił uwagę w audycji Rozmowa Poranka - 24 Pytania Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann. W tym kontekście przypomniał m.in. "zapowiedzi z kampanii Andrzeja Dudy i Beaty Szydło, że 500+ będzie na każde dziecko".

"Będziemy chcieli poprawić ten program, to rozwiązanie, które zawsze będzie w budżecie państwa. Nikt już tego nie zabierze. Należy przemodelować politykę prorodzinną. Dopóki nie ma 500 zł na pierwsze dziecko, jest niesprawiedliwy" - wskazał przewodniczący.

"Spadek inwestycji publicznych to zaniechania pierwszych miesięcy rządu PiS. To nam może zaszkodzić, bo będziemy musieli zwracać pieniądze unijne" - przestrzegł przewodniczący. "Beata Szydło zamiast rządzić jest nadal w kampanii wyborczej i obiecuje" - dodał.

Podkreślił, że „czeka na pierwsze rzeczywiste działania prokuratury i CBA”, szczególnie w sprawie kwestii reprywatyzacji w Warszawie. Nawiązując do sprawy kamienicy przy Noakowskiego zaznaczył, że "próba wmówienia opinii publicznej, że tę kamienicę Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała sobie sama jest tak nieudolna, jak opowieści Antoniego Macierewicza". Argumentował, że "w 2003 roku, kiedy rozpoczęła się ta procedura, prezydentem był Lech Kaczyński, a w 2006 także PiS rządziło Warszawą i warto o tym pamiętać".

Źródło: polskieradio.pl


bg Image