halicki10.png

Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Andrzej Halicki, pytany o podsumowanie roku rządów PiS zwrócił uwagę, że"Prawo i Sprawiedliwość właściwie realizuje to, czego nie zapowiedziało". W tym kontekście wymienił m.in. zamach PiS-u na Trybunał Konstytucyjny i "pogorszenie stosunków międzynarodowych".

Nawiązując do pomysłu PiS o powołaniu nadzwyczajnej komisji, która ma zweryfikować warszawskie reprywatyzacje przypomniał, że "nie wiemy, w oparciu o jakie ustawodawstwo ta komisja powstanie, czy to będzie nowa ustawa, czy związana z kodeksem postępowania administracyjnego, czy karnego, w jaki sposób ona ma funkcjonować, bo ta podstawa jest niejasna, i w jakim trybie będzie wyłaniana ta grupa osób". "Przede wszystkim musi być jakiś projekt, bo na razie żaden nie wpłynął" - dodał.

Polityk podkreślił, że "komisja śledcza jest niezbędna, dlatego że tu mamy i proces legislacyjny, czyli brak prawa, bo to bez ustawy reprywatyzacyjnej jednak widać, że ten problem jest nierozwiązywalny w gruncie rzeczy, bo oddany procedurze sądowej, a ta bywa różną, a po drugie potrzebne jest, no właśnie, te działanie wyjaśniające".

Mówiąc o aktywności Platformy Obywatelskiej na najbliższy czas wskazał, że "po konwencji w Gdańsku, która była finałem około 150 konwencji lokalnych i tematycznych, zaczynamy drugi etap". "To będą spotkania w powiatach, w mniejszych miejscowościach z udziałem bardzo licznej grupy parlamentarzystów i na temat tego programu przyjętego w Gdańsku, i również odpowiedzi na oczekiwania tych, którzy na te spotkania przychodzą" - wyjaśnił.

Pytany o stanowisko Platformy Obywatelskiej w sprawie ustawy dotyczący leczniczej marihuany podkreślił, że "to jest ewidentnie potrzebna i procedura, i legislacja, która umożliwi leczenie, umożliwi też ograniczenia cierpienia chory". "Dużo mocniejsze środki są stosowane w medycynie niż lecznicza marihuana i nie ma z tym problemu" - zauważył.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image