kierwinski1.2.png

„Minister Macierewicz od kilku miesięcy mówi, że ujawni nowe fakty w sprawie katastrofy smoleńskiej, a później ich nie ujawnia. Jeśli minister ma jakieś nowe dokumenty, niech je w końcu położy na stół” - powiedział poseł Marcin Kierwiński z rozmowie z Pawłem Lisickim.

Gość "Salonu politycznego Trójki" zwrócił uwagę, że „planowane ekshumacje to gra na czas prokuratury. „Katowanie rodzin powtórnym wyciąganiem szczątków ich bliskich jest nieludzkie” - dodał.

Marcin Kierwiński odniósł się również do pomysłu powołania komisji, która zajmowałaby się katastrofą smoleńską i odpowiadałaby na to, co robi nowa komisja, powołana przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. „Chcemy powołać taki zespół, żeby odkłamywać te nieprawdy, które pojawiają się w mediach i są wrzucane przez zespół Antoniego Macierewicza” - wyjaśnił.

„Antoni Macierewicz od sześciu lat robi z katastrofy smoleńskiej teatr polityczny. Przedstawił kilkanaście różnych teorii. Te teorie są rzucane w przestrzeń publiczną i potem nigdy nie są wyjaśniane” - zasygnalizował Marcin Kierwiński.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image