kierwinski1.3.png

"Jeżeli warszawiacy podpiszą się pod referendum, to się odbędzie. Mam nadzieję, że wszystkie bulwersujące sprawy, które narosły wokół reprywatyzacji w Warszawie zostaną wyjaśnione. Po tylu latach powinna być przyjęta ustawa niezbędna do zamknięcia wszystkich patologii wokół reprywatyzacji" - powiedział w programie "Kwadrans Polityczny" poseł Marcin Kierwiński.

Polityk zaznaczył, że "każdy urzędnik, który przekroczył swoje kompetencje i dopuścił się nieprawidłowości powinien ponieść konsekwencje".

Pytany czy Rafał Trzaskowski mógłby być przyszłym kandydatem na prezydenta Warszawy Marcin Kierwiński wskazał, że jest to "ciekawa propozycja". "Jest to polityk młodego pokolenia, a jednocześnie bardzo doświadczony. W tak dużym mieście przy tak strategicznej pozycji jaką ma Warszawa, każda partia polityczna przygotowuje się do wyborów wcześniej, stąd różne analizy i rozmowy. Rafał Trzaskowski jest jednym z kandydatów na prezydenta. Pojawia się kilka nazwisk, to są dyskusje wewnętrzne" - podkreślił polityk.

"Platforma Obywatelska pracuje teraz na tym, jak Warszawa będzie wyglądała za 10 lat. W Ratuszu mamy dwóch nowych wiceprezydentów. Jeden z nich jest osoba dedykowana do wyjaśnienia wątpliwości wokół reprywatyzacji. Chcieliśmy komisji Rady Miasta, która miałaby wyjaśnić sprawy reprywatyzacji, ale PiS tego nie chciało" - przypomniał Marcin Kierwiński. "To, że wiceprezydent dokonuje wewnętrznego audytu i zleca też kontrolę zewnętrzną, świadczy o determinacji w wyjaśnianiu sprawy" - zwrócił uwagę.

Źródło: tvp.info


bg Image