lewandowski2.2.png

"Nie da wytłumaczyć dlaczego zamiast offsetu na kilkanaście mld zł, zamiast 6 tysięcy miejsc pracy mamy zero offsetu, mamy koło 100 miejsc pracy z jakąś legendą, że śmigłowce z Mielca będą serwisowane w Łodzi, co raczej powinien potwierdzać producent niż Antoni Macierewicz" - powiedział w "Poranku Radia TOK FM" przewodniczący polskiej delegacji w Europejskiej Partii Ludowej, poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Lewandowski, odnosząc się do przetargu na śmigłowce dla polskiej armii.

Polityk zaznaczył, że "jest drugie dno, bo Antoni Macierewicz jeszcze w tym roku obiecywał, że Caracale będą". "To jest ciemny interes co do sposobu przeprowadzania ale także stylu zerwania negocjacji z Francją. To cofa nas na Wschód" - dodał.

"Andrzej Duda jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Jest tak nieobecny w tej sprawie, jak pierwsza dama w kwestiach aborcyjnych. Prezydent powinien zażądać wyjaśnienia tej sprawy" - wskazał Janusz Lewandowski. Zauważył, że Andrzej Duda "widocznie woli procedury wzięte ze Wschodu niż standardy Zachodu". "Jest pierwszym prezydentem w dziejach Unii Europejskiej, który będąc strażnikiem ładu konstytucyjnego, jest gotów łamać konstytucję" - mówił poseł do Parlamentu Europejskiego.

Janusz Lewandowski odniósł się również do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w kwestii poparcia dla Donalda Tuska na kolejną kadencję w Radzie Europejskiej.

"Na pewno swoją wypowiedzią Jarosław Kaczyński nie osłabił szans Donalda Tuska z uwagi na wizerunek, jaki sobie wypracował. Tam jeszcze były insynuacje, bo były zapowiedzi uruchomienia jakiegoś śledztwa wobec Tuska tak, jakby Kaczyński chciał wyręczyć prokuraturę w tej materii albo zgadywał postępowanie śledczych. Więc Kaczyński ma wyrobioną opinię w Europie i jego słowa o Tusku mogą szefowi Rady Europejskiej pomóc" - wskazał polityk.

Podkreślił, że "słowa Kaczyńskiego rozeszły się szerokim echem w świecie demokratycznym, podobnie jak jego wcześniejsze wypowiedzi o tym, że uchodźcy są nosicielami zarazków".

"Za tym kryje się prywatna mściwość, która zaczyna przeważać nad polską racją stanu. To niewyobrażalne, żeby w imię prywatnej mściwości, Polska wyrzekała się człowieka na najwyższym stanowisku w Unii Europejskiej. Widać, że dzisiejsza, polska polityka staje się zakładnikiem obsesji i kompleksów Jarosława Kaczyńskiego" - mówił Janusz Lewandowski.

Źródło: tokfm.pl

 

 


bg Image