grabarczyk.png

"Jeżeli program Mieszkanie dla Młodych cieszy się powodzeniem do tego stopnia, że już w marcu zostały wyczerpane limity na 2016 rok, to zwiększmy te limity na ten rok i na lata kolejne. PiS odrzuciło te propozycje" - zwrócił uwagę wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska, członek sejmowej Komisji Infrastruktury, poseł Cezary Grabarczyk w rozmowie z Mateuszem Zardzewiałym.

Polityk wskazał, że program mieszkaniowy rządu PiS to "kosztowna obietnica". "W tej chwili nie widać w budżecie środków na jej realizację. Dlatego uważam, że to obietnica bez pokrycia" - powiedział. Przestrzegł, że "jej realizacja będzie najprawdopodobniej przerzucana na samorządy". Poseł zauważył, że powołanie narodowego operatora w przypadku projektu Mieszkanie Plus to "dodatkowa biurokracja, która będzie pochłaniała znaczną część środków finansowych".

"PO mówi: potrzebne są mieszkania na wynajem, ale można budować je taniej i rozsądniej" - podkreślił. Wyjaśnił, że "gdybyśmy przywrócili dużą ulgę budowlaną, to zdaniem wielu ekspertów można wybudować dużo nieruchomości na wynajem bez angażowania środków publicznych".

Źródło: se.pl 

 

bg Image