neumann7.1.png

"Co Amerykanie mają na polski rząd, że ten jest gotowy odrzucić transparentny przetarg i przyjąć śmigłowce, które są modelem starszym niż Caracale i do tego nieuzbrojonym? Jaki dzisiaj PiS ma układ z Amerykanami? Chcemy to wyjaśnić" - powiedział w programie "Graffiti" Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann.

"Nie możemy zwrócić się do Zbigniewa Ziobro i Mariusza Kamińskiego, ponieważ dzisiaj tą osoba, która podejmuje decyzje, jest Jarosław Kaczyński. Jedynie komisja śledcza daje szanse na rzetelne wyjaśnienie tej sprawy. Jeżeli PiS jest przekonany, że wszystko robi świetnie, to nie rozumiem czemu boi się komisji śledczej" - argumentował polityk.

"Z jakichś powodów Jarosław Kaczyński zdecydował się kupić bez przetargu, bez żadnych warunków dodatkowych, amerykańskie śmigłowce. To z daleka pachnie nieładnie i żądamy wyjaśnienia tej sprawy" - podkreślił.

"Mieliśmy mieć trzecią, najnowocześniejszą fabrykę śmigłowców na świecie. Dzisiaj wiemy, że tego nie będzie, bo nie podobało się to PiS, bo to było za mało. Teraz pojawia się pytanie, dlaczego kupujemy śmigłowce od Amerykanów, bo decyzja o zakupie bez żadnych offsetów, ani dodatkowych zobowiązań, budzi poważne podejrzenia. To wygląda na wielką aferę helikopterową" - zaznaczył przewodniczący klubu.

Źródło: polsatnews.pl


bg Image